Race Program and Line-up – July 31, 2016

San Lazaro Leisure Park (SLLP) Race Program

Race 1

RACE 1 – 3YO HANDICAP RACE ( 4 )

TIME: 2:00 PM DISTANCE: 1,400 meters
1ST WINNER TAKE ALL TRF QRT PENTA XD 1-3 DD+1(1-2-3)

1 TRUST MY LUCK
2 DANCE AGAIN
3 SON ALSO RISES
4 ALKI
5 KUNDIMAN
6 LEAVE IT TO ME
7 PISKANTE
7A PINAY PHARAOH
8 LOVE ROSIE
9 HOMONHON ISLAND
9A PAMILICAN ISLAND

Race 2

RACE 2 – PHILRACOM / MJCI SPECIAL RACE ( SR 19 )

TIME: 2:30 PM DISTANCE: 1,300 meters
TRF QRT XD 2-4 DD+1(2-3-4)

1 AMAZON
2 KILIG
3 MAGICAL BELL
4 DIRECTOR’S ASTRA
5 A ROSE FOR MARY
6 LOVELY YCEE

Race 3

RACE 3 – CLASS DIVISION ( 1W – 2 – 3 )

TIME: 3:00 PM DISTANCE: 1,400 meters
1ST PICK-6 TRF QRT PENTA XD 3-5 DD+1(3-4-5)

1 OKATOKAT
2 DOUBLE BLACK
3 DINALUPIHAN
4 EL MUNDO
5 ERIK THE VIKING
6 MONEY TALKS
7 SPECIALIST
8 IMCOMING IMCOMING
8A NICCOLE ANGEL

Race 4

RACE 4 – 3YO HANDICAP RACE ( 1 )

TIME: 3:30 PM DISTANCE: 1,300 meters
TRF QRT XD 4-6 DD+1(4-5-6)

1 DIRECTORSSIGNATURE
1A DIRECTOR’S LEDGOLD
2 WHISPERING HOPE
3 CORREGIDOR ISLAND
4 HEADERS
5 GUNGA DIN
5A MUSIMUSIANONEANONE
6 BOWTIES AND CHARMS

Race 5

RACE 5 – 3YO & ABOVE MAIDEN A

TIME: 4:00 PM DISTANCE: 1,300 meters
1ST PICK-5 TRF QRT XD 5-7 DD+1(5-6-7)

1 DOUBLE ROCK
2 SHINING MOUNTAIN
3 PANAGINIP
4 SAMPALOC BABY
5 DALUYONG
6 DIAMOND LANE
7 KING’S GUARD

Race 6

RACE  6 – 3YO HANDICAP RACE ( 2 )

TIME: 4:30 PM DISTANCE: 1,400 meters
2ND WINNER TAKE ALL TRF QRT PENTA XD 6-8 DD+1(6-7-8)

1 WISHFUL SPLENDOR
2 SPRATLY ISLAND
3 THIS TIME
3A NOTHING TO FEAR
4 TITO GENE
5 GIFTED PAL
6 TRICOINSNDFOUNTAIN
7 CONSTANTINOPLE
8 RAZZLE DAZZLE

Race 7

RACE 7 – HANDICAP RACE ( 5 )

TIME: 5:00 PM DISTANCE: 1,300 meters
2ND PICK-6 TRF QRT XD 7-9 DD+1(7-8-9)

1 CHIEFKEEFSOSSA
2 CAMORRA
3 YANI NOH YANA
4 RED CLOUD
4A TURF MOOR
5 MAGNETISM
6 MARKET VALUE
7 WANDERLUST

Race 8

RACE 8 – HANDICAP RACE ( 4 )

TIME: 5:30 PM DISTANCE: 1,300 meters
2ND PICK-5 TRF QRT PENTA XD 8-10 DD+1(8-9-10)

1 COUNT ME IN
2 ABOVE THE KNEE
3 ISOBEL
4 BLUE ANGEL
5 LASTING ROSE
6 MAVERICK
7 PROMISE
8 BABE’S MAGIC

Race 9

RACE 9 – 3YO HANDICAP RACE ( 3 )

TIME: 6:00 PM DISTANCE: 1,400 meters
PICK-4 TRF QRT SUPER-6 XD 9-11 DD+1(9-10-11)

1 QUAKER’S HOPE
1A DIVA’S CHAMPION
2 REGAL BABY
3 WAR DANCER
4 SINCE WHEN
5 FIGHTING BACK
6 MUSKETEER
7 BITE MY DUST
8 FELIX THE ARCH
9 UNCLE KO
10 DAIQUIRI LASS

Race 10

RACE 10 – HANDICAP RACE ( 8 – 9 )

TIME: 6:30 PM DISTANCE: 1,300 meters
TRF QRT PENTA XD 10-12 DD+1(10-11-12)

1 GUEL MI
2 PRADERA VERDE
3 HURRICANE RIDGE
4 DOWRY
5 KING BULL
6 SPARTAN
7 VALKAN LADY
8 SUPER SPICY

Race 11

RACE 11 – HANDICAP RACE ( 1 )

TIME: 7:00 PM DISTANCE: 1,300 meters
TRF QRT PENTA

1 MY NAME JON
2 ROYAL KAPUPU
3 ECHOMAC
4 PRIZED ANGEL
5 HAPPY GEE
6 MAPAGHINALA
7 ZHANET
8 GEE AYE JANE

Race 12

RACE 12 – HANDICAP RACE ( 6 )

TIME: 7:30 PM DISTANCE: 1,400 meters
TRF QRT SUPER-6

1 AMULET
2 SPRING COLLECTION
3 PRIMADONNA
4 APPLE DU ZAP
5 HUMBLE SUBMISSION
6 SANTINO’S BEST
7 AGILA
8 REAL TALK
9 CHEVROME
10 LORD GEE
11 GRACEPARKBOY
12 ALTA’S FINEST
13 SECRET FLYER



Add a Comment

Your email address will not be published.