San Lazaro Race Program – January 25, 2016

San Lazaro (SLLP-MJCI) Race Line-up

Lazaro Race Program and Lineup for January 25, 2016
NOTE:
Click the Horse Name in RED color to view the horse performance

[tabby title=”Race 1″]

RACE 1 – 1, 400 METERS | POST TIME: 6:30 PM

PHILRACOM / MJCI INVITATIONAL RACE 20
WINNER TAKE ALL TRF QRT SUPER-6 XD 1-3 DD+1(1-2-3)

1 QUICK HUNTER MM GONZALES 54 *
2 PRINCESS JO CV GARGANTA 54 A
3 TRICKY CHARLIZE RA BASE 52 *
4 ROLLING MILL EM DANCEL 50 *
5 GIO CONTI CS PARE JR. 54 B
6 L SHUTTLE DH BORBE JR. 53 A
7 DIRECTOR’S SWEET AR VILLEGAS 52 B
8 BORN UNTO BATTLE RF TORRES 53 B
9 DAZZLING BM ABE 54 D
10 LETSKISSNSAYGOODBY JD FLORES 54 B

[tabby title=”Race 2″]

RACE 2 – 1, 300 METERS | POST TIME: 7:00 PM

HANDICAP RACE 5
TRF QRT XD 2-4 DD+1(2-3-4)

1 SUPER SPICY CP HENSON 53 B
2 STEADFAST OF LOVE JPA GUCE 53 A
3 BOUDI HUSSON JAW SAULOG 53 B
4 GIVE IT ALL EG REYES JR. 53 A
5 PAPA LOVES MAMBO JD FLORES 53 B
6 JUACHENZO’S RUN JL LAZARO 53 B

[tabby title=”Race 3″]

RACE 3 – 1, 300 METERS | POST TIME: 7:30 PM

HANDICAP RACE 3
PICK-6 TRF QRT PENTA XD 3-5 DD+1(3-4-5)

1 PEACE NEEDED RM UBALDO 54 B
2 CATALEYA JL LAZARO 53.5 B
3 ASIKASO JD JUCO 54.5 B
4 SILVER SCREEN AS PARE 52 *
5 ISA PA ISA PA CS PARE JR. 54 B
6 GRACEPARKBOY MA ALVAREZ 54 A
7 COUNT ME IN AR VILLEGAS 55 B
8 ORA ET LABORA RD RAQUEL JR. 51 *

[tabby title=”Race 4″]

RACE 4 – 1, 300 METERS | POST TIME: 8:00 PM

PHILRACOM / MJCI INVITATIONAL RACE 18
PICK-5 TRF QRT XD 4-6 DD+1(4-5-6)

1 AWAT NA BOY CP HENSON 52 B
2 DONA OLIVA RM GARCIA 52 *
3 FIGHTER INTHE WIND CS PARE JR. 54 B
4 PURGING LINE JG SERRANO 54 B
5 SAINT TROPEZ BM ABE 54 D
6 ECSTATIC GEE JP DECENILLA 51 *

[tabby title=”Race 5″]

RACE 5 – 1, 300 METERS | POST TIME: 8:30 PM

HANDICAP RACE 5
PICK-4 TRF QRT XD 5-7 DD+1(5-6-7)

1 MIKO NA NGA MA ALVAREZ 54 A
2 RAGING WAR KE MALAPIRA 54 B
2A FIRE BULL JG ESPINOSA 54 D
3 GYMNAST AR VILLEGAS 54 B
4 GUADALAHARA EG REYES JR. 54 A
5 IRENE’S DREAM CB DIALA 52 *
5A KATNISS FM RAQUEL JR. 54.5 A
6 IRISH TOFFEE JOA GUCE JR. 52 *

[tabby title=”Race 6″]

RACE 6 – 1, 300 METERS | POST TIME: 9:00 PM

HANDICAP RACE 10
TRF XD 6-8 DD+1(6-7-8)

1 DON ALBERTINI JOA GUCE JR. 52 *
2 GENTLE STRENGTH JB HERNANDEZ 57.5 A
3 HOT AND SPICY RG FERNANDEZ 58.5 A
4 HOOK SHOT RO NIU JR. 54 A
5 PENRITH JB GUCE 57 A

[tabby title=”Race 7″]

RACE 7 – 1, 300 METERS | POST TIME: 9:30 PM

HANDICAP RACE 4
TRF QRT

1 FELIX THE ARCH EC VILLAHERMOSA JR. 50 *
2 NOH YANA JAW SAULOG 53.5 B
3 ARTIKULO UNO KE MALAPIRA 53 B
4 CASSIE DEAR ST DIAZ JR. 53 D
5 NAVY CUT JD FLORES 53 B
6 BUENA CLASICA AS PARE 53 *
7 AVENUE SHOPPER NK CALINGASAN 54 A

[tabby title=”Race 8″]

RACE 8 – 1, 400 METERS | POST TIME: 10:00 PM

3YO & ABOVE MAIDEN DIVISION
TRF QRT PENTA

1 DIAMOND AWAY RC TANAGON 56 C
2 WARRIOR FLAME MM GONZALES 54 *
3 FUSSION DRIVE RO NIU JR. 54 A
3A TANGO ECO KIETH RM UBALDO 54 B
4 PERFECT MATCH MA ALVAREZ 52 A
5 TAPAT NA PO JG SERRANO 52 B
6 SWEET FELICIA JAW SAULOG 52 B
7 GOOD ENOUGH EM DANCEL 51 *
8 AYISHA’S PRIDE EP NAHILAT 54 B
8A JACOBO’S MAGIC VAL R DILEMA 56 A
9 MAGNUMTRIFIVESEVEN JD FLORES 54 B

[tabbyending]