Bayang Karerista Race Program – June 24, 2021

MANILA JOCKEY CLUB, INC. (MJCI) Line-up of Races for June 24, 2021

MANILA JOCKEY CLUB, INC.
2021 “ARAW NG MAYNILA” RACING FESTIVAL (June 24, 2021- Thursday).

RACE 1 – (5:00PM) – 1400M

“MAYOR ARSENIO LACsON SR.” TROPHY RACE

PHILRACOM RBHS CLASS 5 (5)
TRI / QRT / PENTA / S6 / DD / DD+1 / XD / WTA

# HORSE NAME JOCKEY WT
1 SHINING STAR RD RAQUEL
2 GALING SA MABAIT JPA GUCE
3 CAMBARI ISLAND CV GARGANTA
4 SYDNEY BOY JD FLORES
5 EXCEPTIONAL JB GUCE
6 RAFA CS PARE
7 SILKEN FLARE LF DE JESUS
8 DIRECTORSHUNTERKEE AM BUFETE
9 ARCHER QUEEN MP LA LOMA
10 TUMALOG FALLS GV MORA
11 TOP GUN JG SERRANO
12 ZIQQY PO REFE

RACE 2 – (5:30PM) – 1400M

“MAYOR ANTONIO VILLEGAS” TROPHY RACE

PHILRACOM RBHS CLASS 4 (22 – 27) SPLIT
TRI / QRT / PENTA / S6 / P5 / DD / DD+1 / XD

# HORSE NAME JOCKEY WT
1 BIG BOSS JAMES KE MALAPIRA
2 EMPRESS HOLLY RM UBALDO
3 LADY ORPHAN JL PAANO
4 AMELIA CS PARE
5 GREATEST LOVE FS PARLOCHA -3
6 MY WAY MA ALVAREZ
7 SACRED SYNDICATE KB ABOBO
8 GREAT CONNECTION IPA GUCE
9 DON ALBERTINI OP CORTEZ
10 SEXY RIDE CP HENSON
11 MAKI BOI RG FERNANDEZ

RACE 3 – (6:00PM) – 1400M

“MAYOR RAMON BAGATSING” TROPHY RACE

PHILRACOM RBHS CLASS 4 (28 – 33) SPLIT
TRI / QRT / PENTA / S6 / DD / DD+1 / XD / WTA

# HORSE NAME JOCKEY WT
1 FORREST GUMP DAN L CAMANERO
2 INNOCARE OP CORTEZ
3 LAGUARDIA JB GUCE
4 NICE TIE JUAN JG SERRANO
5 METEORA IL AGUILA
6 MONEY FOR SHELLTEX JPA GUCE
7 BOURNE WARDEN’ JL PAANO
8 DOUBLE STRIKE PM CABALEJO
9 PULANG LUPA AR VILLEGAS
10 HEART OF GOLD PO REFE
11 MR. BOURBON JA GUCE
12 RHAEGAL CS PARE

RACE 4 – (6:30PM) – 1400M

“MAYOR MEL LOPEZ” TROPHY RACE

2021 PHILRACOM RBHS CLASS 4 (22 – 27) SPLIT
TRI / QRT / PENTA / S6 / P6 / DD / DD+1 / XD 

# HORSE NAME JOCKEY WT
1 SHINING SHELLTEX PJA GUCE
2 ALWAYS READY JPA GUCE
3 CHEF KAT KB ABOBO
4 CHESAPEAKE BAY IL AGUILA
5 TRUST WORTHY OP CORTEZ
6 SAGRADA MM GONZALES
7 DIWALWAL AR VILLEGAS
8 AVALONE BANDIT JA PASTORAL
9 MORE OR LESS PM CABALEJO
10 TUBBATAHA REEFS JD FLORES
11 MANILA BOY DH BORBE

RACE 5 – (7:00PM) – 1400M

“MAYOR ALFREDO LIME” TROPHY RACE

2021 PHILRACOM RBHS CLASS 4 (22 – 27) SPLIT
TRI / QRT / PENTA / S6 / P5 / DD / DD+1 / XD 

# HORSE NAME JOCKEY WT
1 PHARAOH’S QUEEN DAN L CAMANERO
2 NEVADA SCOUT PO REFE
3 COUP D’ ETAT LF DE JESUS
4 GUEST OF HONOR JB GUCE
5 KATUPARAN CP HENSON
6 PRINCESS ISABELLE FS PARLOCHA -3
7 MAJOR RIDGE RG FERNANDEZ
8 LUCKY SAVER AR VILLEGAS
9 HIGH HONOURS EP NAHILAT
10 YOU NEVER KNOW CS PARE
11 MEDAGLIA D’ AMOR JA GUCE

RACE 6 – (7:30PM) – 1400M

“MAYOR LITO ATIENZA” TROPHY RACE

PHILRACOM RBHS CLASS 4 (22 – 27)
TRI / QRT / PENTA / S6 / DD / DD+1 / XD

# HORSE NAME JOCKEY WT
1 SHE’S MY PRINCESS OP CORTEZ
2 MAAASAHAN KB ABOBO
3 BARAYONG JT ZARATE
4 CAN YOU GIUB ED CAMANERO
5 SULTANOV JB GUCE
6 TOMORROW LAND PJA GUCE
7 CARAGA WONDER RG FERNANDEZ
8 CHRISTIANO BZ LLARENAS
9 BIG SECRET RM UBALDO
10 PRINCESS VIA FS PARLOCHA -3
11 UNEPOLITA AR VILLEGAS

RACE 7 – (8:00PM) – 1400M

“MAYOR JOSEPH ESTRADA” TROPHY RACE

2021 PHILRACOM RBHS CLASS 4 (28 – 33) SPLIT
TRI / QRT / PENTA / S6 / DD / DD+1 / XD

# HORSE NAME JOCKEY WT
1 MISS AMERICAN PIE KE MALAPIRA
2 LUCKY JULLIANE KB ABOBO
3 CELEBRITY GV MORA
4 FILIPINO EMPEROR IPA GUCE
5 DEN DEREN DENDEN CP HENSON
6 HARING ARAW EP NAHILAT
7 YES KITTY ED CAMANERO
8 BITCOIN JB HERNANDEZ
9 RADIAN TALISMAN RM ADONA
10 PLAY IT SAFE ED LUMAGUI
11 DIGAME LF DE JESUS
12 KRUGERRAND JA PASTORAL

RACE 8 – (8:30PM) – 1400M

“MAYOR FRANCISCO DOMAGOSO” TROPHY RACE

2021 PHILRACOM RBHS CLASS 4 (34 – 39)
TRI / QRT / PENTA / S6

# HORSE NAME JOCKEY WT
1 SWEET FELICIA JD FLORES
2 BONI AVENUE CV GARGANTA
3 SIMLONG ROCK PM CABALEJO
4 KALAMBOGIS RD RAQUEL
5 ENZO JA GUCE
6 EARLY BIRD JB HERNANDEZ
7 NOUNPAREIL OP CORTEZ
8 CARMELA’S FURY LF DE JESUS
9 AMARETTO SOUR IL AGUILA
10 PARABELLUM JB GUCE
11 ROYAL SIGNAL CP HENSON
12 RELIABLE DEN JPA GUCE

RACE 9 – (9:00PM) – 1400M

“CONG. MANNY LOPEZ” TROPHY RACE

2021 PHILRACOM RBHS CLASS 4 (34 – 39)
TRI / QRT / PENTA / S6

# HORSE NAME JOCKEY WT
1 TONI’S WET LIPS RD RAQUEL
2 MAKAAREM JPA GUCE
3 DEALMAKER PM CABALEJO
4 STAR IS BORN JG SERRANO
5 OKTUBRE KATORSE EP NAHILAT
6 ROGELIO JA GUCE
7 STREET SMART CP PUPIL
8 BELI BELL JB HERNANDEZ
9 ICON OP CORTEZ
10 TOP GROSSER JL PAANO
11 A.P. FACTOR MA ALVAREZ
12 NO REGRET KB ABOBO

 



Add a Comment

Your email address will not be published.